Przedstawiamy - polecamy olqaHhY

Opublikowano 15.03.17

0

EKO-DZIESIĄTKA

Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku przystąpiła do projektu w ramach programu grantowego hipermarketu TESCO pt. „DECYDUJESZ, POMAGAMY” (II edycja). Zakwalifikowaliśmy się do II etapu, który polega na

W dniach 8. III 2017- 4. IV 2017 zróbcie zakupy w hipermarkecie TESCO (ul.Kruszyńska17/27, ul. Królewiecka 41/43). Przy zakupie o dowolnej kwocie otrzymacie żeton, jeśli nie to o niego poproście w kasie. Wrzućcie go do urny. (Głos można oddać na jeden z 3projektów).Liczymy na Państwa głos czyli na EKO – DZIESIĄTKĘ/SP 10 Włocławek. Oddając głos na nas stawiasz na zdrowie, sport i ekologię. Wykazujesz troskę o siebie i swoich najbliższych.

Projektem, któremu nadaliśmy tytuł „W Ekolandii”, pragniemy objąć dzieci z oddziałów przedszkolnych, dzieci z klas I-VII, ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych oraz dorosłą część lokalnego społeczeństwa, stąd nasze działania będą miały różnorodny charakter, m.in.: założenie ogólnodostępnej zakładki na temat projektu i jego tematyki na stronie internetowej szkoły; wyjścia do sklepów zwłaszcza ze zdrową żywnością, w tym do TESCO, poznanie zasad dokonywania ekologicznego i zdrowego kupowania produktów; cyklu audycji radiowych szkolnego radia „Urwis” i wydanie specjalne szkolnej gazetki „Wykrzyknik”; gry dydaktyczne pt. „Ekolandia” -w oddziałach przedszkolnych, kl. I-VII, grupach świetlicowych; spotkanie ze specjalistą ds. żywienia – dla rodziców i uczniów; konkursy o różnorodnej tematyce dla małych i dorosłych, przygotowanie ulotki tematycznej na temat zdrowego odżywiania; warsztaty dla uczniów „Budujmy społeczeństwo recyklingu”, zabawy rodzinne oraz piknik.

Dlaczego wybraliśmy temat edukacji zdrowotno-ekologicznej? Stawiamy na zdrowie. Wśród społeczeństwa zauważalne są złe nawyki żywieniowe, mimo że w tym zakresie podejmowanych jest wiele różnorodnych działań. Część dzieci wykazuje tendencje do otyłości. Ma to przełożenie na niechęci do udziału w zajęciach wychowania fizycznego, w tym na basenie. Przyczynia się do występowania wielu chorób. Kolejnym problemem, jest niezadawalająca postawa i świadomość ekologiczna dzieci i dorosłych. Projektem realizowanym w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” pragniemy zmienić świadomość dzieci i dorosłych.

Pamiętajcie: projekt „W EKOLANDII”

GRUPA PARTNERSKA: EKO – DZIESIĄTKA /SP 10 Włocławek

Tagi: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Do góry ↑