Wiadomości mghEfi2

Opublikowano 23.04.17

0

Włocławscy prymusi

Prymus Pomorza i Kujaw to uruchomiony po raz pierwszy w tym roku szkolnym marszałkowski program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów gimnazjów oraz liceów i techników. Obecnie uczestniczy w nim tysiąc siedmiuset młodych ludzi. Dziś (22 marca) w Toruniu odbywa się konferencja naukowa, w której uczestniczą najlepsi stypendyści wśród licealistów z rejonu Torunia, a także dyrektorzy szkół i przedstawiciele władz oświatowych oraz naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Kolejne takie spotkania 24 marca oraz 4 i 6 kwietnia w Bydgoszczy, Włocławku i Toruniu.

- Nasz nowy program stypendialny stworzyliśmy z myślą o chłopcach i dziewczynach zainteresowanych rozwojem uzdolnień w dziedzinie nauk przyrodniczych, matematyki i informatyki oraz języków obcych i przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że taka zachęta będzie motywacją do  pracy i bodźcem do osobistego rozwoju. Duża w tym rola rodziców i pedagogów, którzy wspierają postępy młodych ludzi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Stypendia „Prymus Pomorza i Kujaw” – po 3 tysiące złotych na rok szkolny – są finansowane ze środków naszego RPO, następne edycje zaplanowaliśmy na kolejne sześć lat. W pierwszej, na rok szkolny 2016/2017, otrzymali je wszyscy, którzy złożyli wnioski spełniając kryteria formalne – 1 724 osoby. Najmłodsi mają 11-12 lat, największą grupą są piętnasto-siedemnastolatki.

LISTA WŁOCŁAWSKICH STYPENDYSTÓW:
1. Michał Dzierżawski, Gimnazjum nr 12 im. Karola Wojtyły we Włocławku
2. Aleksander Warchoł, Gimnazjum nr 12 im. Karola Wojtyły we Włocławku
3. Alicja Berent, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku
4. Agata Domasik, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku
5. Maciej Kaniewski, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku
6. Dominik Mendelewski, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku
7. Juliusz Wasieleski, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku
8. Julia Wasielewska, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku
9. Julia Andrzejewska, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
10. Jakub Dąbrowski, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
11. Michał Gabrysiak, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
12. Kornelia Gębicka, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
13. Rafał Jankowski, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
14. Mateusz Jażdżewski, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
15. Justyna Kaniewska, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
16. Marta Klimowska, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
17. Miłosz Mertka, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
18. Michał Oborski, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
19. Julia Osińska, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
20. Jakub Pawlak, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
21. Michał Przybyszewski, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
22. Julia Stalmirska, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
23. Zofia Sztandera, Gimnazjum Nr 4 im. Organizacji Narodów Zjednoczonych we Włocławku
24. Magdalena Hejmanowska, Gmnazjum nr 5 im. Tadeusza Zawadzkiego “Zośka” we Włocławku
25. Michał Szabelski, Gimnazjum Nr 8 im. Obrońców Wisły 1920 r.  we Włocławku
26. Jan Zielaskiewicz, Gimnazjum Nr 8 im. Obrońców Wisły 1920 r.  we Włocławku
27. Hubert Augustyniak, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
28. Aleksandra Bąbińska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
29. Tadeusz Berkowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
30. Bartłomiej Białek, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
31. Natalia Bukowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
32. Sara Chrzanowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
33. Justyna Ciesielska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
34. Kacper Cyganik, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
35. Jakub Drak Sbahi, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
36. Kinga Gabryszewska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
37. Łukasz Gondek, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
38. Przemysław Hałasiński, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
39. Milena Janka, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
40. Kinga Jaworska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
41. Adam Jaworski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
42. Michał Jesionowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
43. Jakub Jędrzejczak, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
44. Kajetan Jóźwiak, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
45. Ada Kaczmarek, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
46. Julia Karbowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
47. Kacper Kostecki, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
48. Karolina Kozerska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
49. Aleksandra Koźmińska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
50. Katarzyna Kulpa, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
51. Miłosz Lewandowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
52. Teresa Maciejewska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
53. Katarzyna Matczak, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
54. Weronika Michalska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
55. Natalia Mierzwicka, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
56. Mikołaj Molenda, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
57. Piotr Nowakowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
58. Kamil Orłowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
59. Anastazja Pilichowicz, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
60. Joanna Piotrowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
61. Piotr Piotrowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
62. Martyna Płaczkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
63. Karolina Pniewska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
64. Jędrzej Podlewski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
65. Natalia Potocka, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
66. Julia Radzikowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
67. Olga Semeniuk, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
68. Weronika Sobieraj, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
69. Adam Stasiak, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
70. Kamil Stróżyk, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
71. Bartosz Świtalski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
72. Zuzanna Tomczewska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
73. Aleksandra Zielińska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
74. Natalia Żurawska, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
75. Robert Żurawski, I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
76. Dominika Cieniawska, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
77. Oliwia Krazińska, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
78. Jakub Król, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
79. Gabriela Majchrowicz, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
80. Julia Pawlak, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
81. Edyta Prajwos, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
82. Filip Skurzewski, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
83. Szymon Wyborski, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
84. Justyna Zbonikowska, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku
85. Maria Kowalska, Prywatne Gimnazjum Zespołu Edukacji “WIEDZA” we Włocławku

86. Patryk Borecki, Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku

87. Maciej Sawko, Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku

88. Michał Kaczmarek, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

89. Bartosz Malendowicz, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

90. Piotr Marciniak, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

91. Alan Mazurek, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku
92. Magda Balcerzak, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
93. Wiktoria Drzewiecka, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
94. Paweł Gołębiewski, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
95. Leszek Jaworski, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
96. Kacper Kaznowski, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
97. Kacper Kotkiewicz, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
98. Alicja Listewnik, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
99. Igor Mikołajczyk, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
100. Krzysztof Naraziński, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
101. Mateusz Ochociński, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
102. Julita Orankiewicz, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
103. Alicja Orłowska, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
104. Krzysztof Ostrowski, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
105. Adam Piętowski, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
106. Jakub Prokopczyk, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Gimnazjum
107. Rafał Brzeziński, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Liceum
108. Maciej Chlebny, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Liceum
109. Damian Jóźwiak, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Liceum
110. Jakub Waśkiewicz, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Liceum
111. Erwin Balcerak, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
112. Julia Bednarek, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
113. Aleksandra Goździk, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
114. Julia Jasińska, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
115. Zuzanna Jezierska, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
116. Martyna Kaczmarek, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
117. Michał Kamiński, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
118. Krzysztof Leszek, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
119. Anna Lewandowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
120. Julia Malecha, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
121. Igor Płoszaj, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
122. Aleksandra Rzadkowolska, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
123. Adrian Szabelski, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne
124. Krzysztof Ubysz, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku Gimnazjum Dwujęzyczne.

Tagi: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Do góry ↑